Нові технології допомагають приборкати оператора системи відеоспостереження | Телеграф

Нові технології допомагають приборкати оператора системи відеоспостереження

Розвиток так званого відеоспостереження — бурхливий процес. Воно стало однією з прикмет сучасності, поряд з заміною коров’ячого молока порошковим і з поступовим переходом виду «Хомо сапієнс» з людського спілкування на цифрове.

Суть відеоспостереження — в тому, що всюди, де тільки можна уявити, ставляться телекамери. До них по проводах, а іноді і без них, підключаються інші електронно-металеві пристрої, через які від камер повзе зображення. Як правило, воно доходить тільки до місця, де є екран, і проникнути далі не намагається.

Після того, як вся ця химерна солянка з джерел живлення, комутаторів і жорстких дисків протестована, про неї благополучно забувають. З плином часу така система, волею випадку, зберігає працездатність або втрачає. Згадують про неї, коли там, куди дивляться камери, що-небудь трапляється. Порадівши, що система відеоспостереження дозволяє щось зрозуміти в події, або засмутившись, що не дозволяє, про неї знову забувають, до наступного разу.

Недоліки такого підходу пов’язані з необхідністю садити в систему оператора і терпіти всі його викрутаси, прямо випливають із того факту, що він — єдиний елемент системи відеоспостереження, що є людиною, а не безсловесним поєднанням мікросхем, гвинтиків і досягнень у сфері виробництва композитних матеріалів.

555

Знизити роль оператора на службовій драбині і засунути його туди, де знаходяться інші вузли системи, володарю системи відеоспостереження допоможуть новітні досягнення техніки. У їх числі — видеоаналитика, хмарні технології і формат 4K.

Видеоаналитика дозволяє системі робити те, що оператор зобов’язаний робити, але не робить — помічати те, що відбувається. Тепер, щоб довести свою потрібність, оператору слід, якщо і не міркувати швидше, то хоча б дивитися в екран.

Хмарні технології знімають з цього трудящого ореол незамінності. Якщо оператор відеоспостереження подає ознаки нероботоздатності, в тому числі не прийшов, зображення можна легко кинути з даного диспетчерського пункту в інший.

Нарешті, формат 4K позбавляє оператора останнього козиря — можливості рвати на собі сорочку і кричати, що на цій роботі він втратив весь свій зір.

 
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *