Екс-глава ЦРУ запропонував озброїти опозицію в Сирії і приставити до неї спецназ | Телеграф

Екс-глава ЦРУ запропонував озброїти опозицію в Сирії і приставити до неї спецназ

Настала пора змінити контекст конфлікту в Сирії, щоб звільнити простір для дипломатичних зусиль. Це зажадає поставок опозиції протитанкових і зенітних озброєнь. З таким твердженням виступив сьогодні в ефірі телекомпанії Сі-ен-ен колишній глава ЦРУ Девід Петреус, який очолював Центральне командування ЗС США в 2008-2010 роках.

За версією Петреуса, керівництво РФ і Сирії робить ставку на врегулювання конфлікту виключно військовими засобами. “Якщо не змінити військовий контекст на цьому полі бою, ніякої змістовної дипломатії не буде. Саме в такій ситуації ми знаходимося”, – пояснив він, нагадавши про хід переговорів щодо Сирії на рівні глав зовнішньополітичних відомств, які пройшли в суботу в Лозанні і продовжилися сьогодні в Лондоні.

“Я знімаю капелюх перед держсекретарем Джоном Керрі і його невпинними зусиллями, але без зміни контексту результатів не буде. Змінити контекст можна, надавши опозиції додаткові озброєння – керовані протитанкові снаряди і деякі види зенітних ракет. Якщо хочете, то приставте до них (загонів опозиції) арабський спецназ, щоб упевнитися, що вони стріляють по бойовиках, а не по цивільним літакам”, – уточнив екс-глава ЦРУ.

На зустрічі в Лозанні глави зовнішньополітичних відомств Росії, США, семи країн близькосхідного регіону – Ірану, Туреччини, Єгипту, Йорданії, Іраку, Саудівської Аравії, Катару – і спецпосланець генерального секретаря ООН по Сирії Стеффан де Містура не вийшли на конкретні домовленості. Результатів у сфері відновлення перемир’я, а тим більш початку політичного врегулювання в Сирії, домогтися не вдалося. Обговорення ситуації в Сирії тривало сьогодні на переговорах у британській столиці.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *