В ЄС ввели тестування кібербезпеки для компаній | Телеграф

В ЄС ввели тестування кібербезпеки для компаній

Великі та середні підприємства Євросоюзу енергетичного, транспортного, нафтогазового, фінансового та медичного секторів зобов’язані проводити тестування систем власної кібербезпеки.
Після того, як в липні нинішнього року Європарламентом була прийнята Директива про безпеку комп’ютерних мереж та інформаційних систем (NIS Directive), в європейських країнах відбувся швидкий зріст послуг у сфері інформаційної безпеки, оскільки законослухняні європейці масово почали тестувати власні системи кібербезпеки.

Додатково спонукала європейців і низка хакерських атак на сервери підприємств і урядових організацій, розташованих по всьому світу, в результаті чого були викрадені величезні масиви конфіденційної та секретної інформації.
Спеціально акредитовані експерти моделюють можливі атаки на сервери підприємств, і перевіряють роботу систем кібербезпеки.
У разі виявлення серйозних кіберзагроз або проблем з киберзахистом, керівники компаній зобов’язані повідомляти про це уряд своїх країн. Після чого фахівці будуть в рамках ЄС розробляти спільні методи боротьби з хакерами.
У кожній з держав Євросоюзу створені спеціальні групи реагування на інциденти безпеки, які будуть об’єднані в загальноєвропейську мережу.
У перспективі подібні методи тестування систем кібербезпеки можуть бути введені і в Україні, що дасть серйозний поштовх розвитку галузі послуг IT-безпеки в нашій країні.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *