Штучний інтелект проти людства: міф чи реальна загроза? | Телеграф

Штучний інтелект проти людства: міф чи реальна загроза?

Відомий фізик з Великобританії Стівен Хокінг вважає загрозу повстання штучного інтелекту (ШІ) проти людей цілком реальною. Про це він висловився у своєму виступі в Кембриджському університеті на відкритті Центру з вивчення штучного інтелекту і майбутнього людства.
Стівен Хокінг зазначив, що ніхто не може передбачити, до якого рівня могли б розвинутися технології, якби людський інтелект посилили штучним.

З одного боку, такі можливості могли б компенсувати збиток індустріальної революції минулих двох століть. А з іншого – у разі попущення людей у сфері прогнозування і контролю ризиків, пов’язаних з розвитком ШІ – можливі серйозні загрози від штучного інтелекту, які цілком реально можуть втілитися в нову потужню зброю, володіти яким буде невелика частина людства з метою пригнічення решти маси людей.

Серед несприятливих прогнозів розвитку ШІ вчений також зазначив, що створені людьми мислячі механізми зможуть якось «удосконалити себе» і повстати проти людей.

У зв’язку з усіма цими припущеннями, 74-річний фізик-теоретик закликав світове наукове співтовариство поставити перед розробниками ШІ першочергове завдання – «контролювати ризики», щоб уникнути якої б то не було небезпеки для існування людства.

За матеріалами:  Хокінг: Штучний інтелект може стати останнім винаходом людей
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *