Велосипедний замок-смердючка розпилює на злодія струмінь рідини з нудотним запахом | Телеграф

Велосипедний замок-смердючка розпилює на злодія струмінь рідини з нудотним запахом

Якщо говорити про відлякування хижака, жодна тварина не справляється з цим краще, ніж скунс. Запозичивши ідею у механізма «стримування», створеного природою, підприємець з Сан-Франциско винайшов SkunkLock, велосипедний замок, який здатний викликати у злодія напад нудоти в той момент, коли він намагається вкрасти велосипед.

Цей звичайний U-подібний замок з вуглецевої сталі, оснащений до того ж балоном, готовим у будь-який момент розпорошити на потенційного злодія рідину, що містить шкідливі речовини. Отруйна субстанція вивільняється при будь-якій спробі перерізати замок, оскільки балон знаходиться під тиском.

«Крім сильного нападу нудоти, вона викликає утруднення дихання», сказав в інтерв’ю The Guardian один із винахідників SkunkLock Деніел Ідзковскі. «Багато в чому дія цієї рідини схожа на ефект, вироблений перцевим газом».

Формула «отруйної» речовини тримається в секреті, хоча на своєму вебсайті автори передають, що в деяких версіях SkunkLock до її складу може входити капсицин». Цей природний подразник міститься в перці чилі і часто використовується в якості активного інгредієнта в перцевих спреях.

В даний час для реалізації проекту винахідники проводять краудфандінгову кампанію на майданчику Indiegogo, в надії заполонити до червня 2017 року магазинні полиці Сполучених Штатів, а до кінця літа – Європи. У знак поваги до істоти, яка надихнула авторів, замок виконаний в чорно-білій колірній гаммі.

Однак, чи є законним обприскувати кого-небудь у громадському місці отруйними речовинами? По всій видимості, так. Стартап заявляє, що вони вже вивчили законодавство всіх штатів, щоб переконатися в тому, що пристрій є законним. Тепер вони докладають зусиль, щоб провести такий же правовий аналіз у Британії, Нідерландах, Німеччині, Франції, Данії, Фінляндії, Бельгії, Швеції, Японії та інших країнах.

Як пояснюють винахідники, ні один замок не здатний на 100 відсотків запобігти крадіжці. Однак, оскільки половина всіх велосипедних викрадень залишається незареєстрованою, цей проект допоможе «підняти великий сморід» серед велосипедних злодіїв.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *