Самонавчальні охоронні системи — новий об’єкт для перебільшення можливостей | Телеграф

Самонавчальні охоронні системи — новий об’єкт для перебільшення можливостей

Один із приводів для оптимізму щодо майбутніх перспектив охоронного справи пов’язаний з самонавчающимися автоматизованими системами безпеки. Як і багато технічних нововведень, такі системи будуть викликати спочатку невіру в них, а потім — бурхливий захват, з якого випливає переоцінка їх можливостей. Все це сфера безпеки нещодавно проходила на прикладі відеоаналітики, одним із різновидів якої  самонавчальні системи і є.

Зараз відеоаналітика трохи підтяглася до тих очікувань, які колись були з нею пов’язані. Пом’якшилися і самі очікування — інтелектуальний аналіз зображення більше не вважається чудодійним засобом на всі випадки життя. Інсталятори і замовники вже краще розуміють його дійсні можливості.

У відеоаналітиці можна виділити два шляхи — реалізація правил, що задаються розробником або тим, хто налаштовує систему, і машинне навчання. Останнє вдається розділити на два види — навчання під наглядом людини і самостійне.

У охоронних системах, що діють за правилами, при налаштуванні перераховуються події, які слід виявляти як тривожні. Події, не передбачені тим, хто налаштовував систему, вона не виявить. Навчальна система починає функціонувати по закладеним в неї шаблонами, а потім розвиває їх, додаючи до цих шаблонів інформацію про нові події, одержуваних нею вже в ході роботи. При цьому така система виходить далеко за рамки відеоаналітики, оскільки вона може отримувати інформацію про події, що фіксуються і ОПС, і СКУД, і іншими системами.

По мірі роботи самонавчальної системи у неї знижується кількість помилкових тривог. Така система здатна виявляти і несподівані, не задані людиною події. При цьому вона не тільки вивчає нові види подій, але і «забуває» старі, які більше не актуальні.

Помилка, яка може виникнути у когось відносно самонавчальної системи, буде заснована на уявленні про те, що вона здатна, нібито, працювати без участі людини. Насправді, постійна робота з такою системою потрібна — вона потребує зворотного зв’язку. Людина повинна встановлювати для неї модель поведінки та періодично коригувати її.

Ідея про те, що досить включити систему безпеки, і інциденти на об’єкті припиняться, виникає у багатьох замовників навіть відносно нескладних технологій. Тим більше це буде так у випадку автоматичного аналізу подій. І це, швидше за все, слід розглядати як неминуче і досить масове явище.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *