У США і Європі заарештували 178 осіб, підозрюваних у відмиванні грошей | Телеграф

У США і Європі заарештували 178 осіб, підозрюваних у відмиванні грошей

Співробітники спецслужб США і ЄС провели великомасштабну поліцейську операцію, в ході якої було виявлено та затримано 178 осіб, які брали безпосередню участь у відмиванні коштів в якості кур’єрів, йдеться в повідомленні європейського правового агентства «Євроюст».

За даними правоохоронців, діюча злочинна мережа дозволила викрасти і вивести з обігу як мінімум 23 мільйони євро.

Співробітники служб інформаційної безпеки змогли відстежити заплутану систему грошових переказів, при якій кошти проходили через десятки рахунків дійсних і фіктивних фірм, а також «кур’єрів», що залишають на своїх рахунках частина переказаних грошей.

У ході спецоперації вдалося встановити 580 подібних «кур’єрів», задіяних кіберзлочинцями для відмивання коштів, з яких 380 були допитані в якості підозрюваних у незаконній діяльності в сфері онлайн-платежів і скоєнні шахрайств з кредитними картами.

95% допитаних осіб обґрунтовано підозрюються у вчиненні незаконної кібердіяльності, і їм доведеться нести відповідальність згідно норм чинного в їх країнах законодавства.

У той же час, за даними «Євроюсту, частина кур’єрів могла не усвідомлювати, що чинить незаконні дії, оскільки злочинці, що  організували нелегальну схему відмивання грошових коштів,  маскували її під проведення законних грошових операцій.

В даний час триває слідство, за результатами якого члени організованої злочинної групи можуть отримати тривалі тюремні терміни.




Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *