Прощавай, Фідель!.. | Телеграф

Прощавай, Фідель!..

Лідер Кубинської революції Фідель Кастро, який помер на 91 році життя, став найвищим моральним авторитетом для всього людства, його ім’я назавжди залишиться у світовій історії. В цьому переконані українські та зарубіжні політики і громадські діячі, що відгукнулися на смерть команданте.

Про те, що Фіделя не сталоповідомив його брат, голова Державної ради і Ради міністрів Куби Рауль Кастро.

Фідель Кастро рус народився 13 серпня 1926 року в селищі Біран в родині власника великої цукрової плантації кубинської провінції Орьенте. У 1953 році очолив штурм казарм Монкада, після якого був заарештований і засуджений на тривалий тюремний термін. У 1955 році був звільнений з загальної амністії. У тому ж році емігрував до Мексики, де почав готувати повстання.

Фідель Кастро заснувавРух 26 липняі став готуватися до повалення режиму Батісти. 25 листопада 1956 року на моторній яхтіГранмакубинські революціонери під керівництвом Фіделя вирушили на Кубу. Після перемоги революції в січні 1959 року Фідель Кастро став прем’єрміністром Куби і керував країною понад 50 років. 19 квітня 2011 року він офіційно залишив посаду Першого секретаря ЦК Компартії Куби, повноваження якого перейшли до Раулю Кастро.

Пішов з життя людина епохиФідель Алехандро Кастро Рус. Переживши 638 замахів, тихомирно помер у віці 90 років. Він так і залишиться символом Острова СвободиКуби, як перший чоловік, який кардинально змінив життя цілого покоління кубинців, та й не тільки їх.

Фідель жив так довго, що будьякі оцінки його з погляду сьогоднішнього дня не мають ніякого сенсу. Фідель Кастро став героєм всієї Латинської Америки часів засилля проамериканських диктаторів, нескінченних військових переворотів і жахливої соціальної несправедливості. Свободу можуть оцінити тільки ті, у кого її не було й не могло бути ніколи.

По суті, саме вільна Куба дала старт сучасному руху незалежності Латинської Америки, довівши, що успіх можливий.

Вічна йому пам’ять.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *