ФСБ захистить фінансову систему Росії | Телеграф

ФСБ захистить фінансову систему Росії

Співробітникам ФСБ вдалося отримати і підтвердити оперативну інформацію про підготовку широкомасштабної хакерської атаки, метою якої було обвалення фінансово-кредитної системи Російської Федерації, повідомляє сайт fsb.ru.

Згідно з опублікованою на офіційному сайті ФСБ інформації, співробітники закордонних спецслужб курирували підготовку хакерської атаки проти фінансової системи РФ, яка повинна була бути проведена в понеділок, 5 грудня.

Атаці у перший робочий день тижня повинні були піддатися найбільші російські банки, діяльність яких могла бути повністю паралізованою.

Зловмисники готувалися здійснити масову SMS-розсилку повідомлень провокаційного характеру, в яких би повідомлялося громадянам про виникнення у фінансово-кредитній системі Росії серйозної кризи, в результаті якого про своє банкрутство, нібито, заявили провідні банки країни, а Центробанк відкликав ліцензії у цілого ряду центральних і регіональних банківських установ.

Подібну інформацію планували розповсюджувати також за допомогою соціальних мереж, що дозволило б завдати серйозної шкоди репутації російських кредитних організацій, а також у всій фінансовій системі держави в цілому.

За даними ФСБ, командні пункти організаторів кібератаки розташовуються в Нідерландах і належать зареєстрованої в Україні компанії «BlazingFast».

Зловмисники, які працюють в тісній взаємодії з іноземними розвідками, збиралися одночасно атакувати банки, що працюють в десятках російських міст, щоб посіяти в Російській Федерації паніку і хаос, а також спровокувати масовий вихід громадян на вулиці і пікетування фінансових установ.

В даний час фахівці підрозділів інформаційної безпеки ФСБ проводять заходи, які дозволять нейтралізувати загрози і запобігти кібератаку на фінансово-кредитну систему Росії.

У цьому їм допомагають і фахівці IT-безпеки Центробанку, разославшего попередження про підготовку провокації у всі банки країни.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *