Китай працює над створенням власної версії стратегічного стелс-бомбардувальника | Телеграф

Китай працює над створенням власної версії стратегічного стелс-бомбардувальника

У рамках своєї амбітної програми модернізації військової могутності Китай розробляє перший стратегічний стелс-бомбардувальник. Літак, що отримав назву Xian H-20, як очікується, буде здатний нести на борту озброєння дальнього радіусу дії. Нинішня модель Xian H-6 позбавлена такої можливості.

Голова Комітету з експертними консультацій ВМС Народно-визвольної Армії Китаю контр-адмірал Ін Чжо заявив, що H-20 буде машиною того ж рівня, що і американський Nothtrop Grumman B-2 Spirit, який надійшов на озброєння в 1997 році. Схожість з B-2 Spirit включає дозвукову малопомітну аеродинамічну схему «літаюче крило».

Контр-адмірал Чжо вважає, що все вже готове для реалізації цього проекту, оскільки Китай придбав необхідні знання про технології «стелс» і конструюванні великовантажного транспорту, які будуть корисні при створенні H-20. Він також повідомив, що вся зброя, яка буде знаходитися на його борту, включаючи атомні бомби і крилаті ракети, вже готова.

Новий бомбардувальник Xian H-20 буде вироблятися авіабудівним підприємством xi’an Aircraft Industrial Corporation, яке в даний час виготовляє моделі H-6. Адмірал Чжо зазначив, що процес створення нової машини може зайняти багато часу, так що вона, можливо, надійде на озброєння не раніше 2025 року.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *