Sanbot — робот для розробників з вертикальних ринків | Телеграф

Sanbot — робот для розробників з вертикальних ринків

Нового робота під назвою Sanbot продемонструвала китайська компанія Qihan Technology, яка є його розробником. Штучна істота, трохи схожа на людину, має хмарний інтелект і будується на платформі інтерфейсу прикладного програмування (API).

Стать у нового робота — жіноча, що виражається у формі її брів. Sanbot переміщається на колесах. Його висота — 93 см, вага -19 кг.

По всьому тілу робота розміщується 60 різних датчиків. Використовуючи їх, він контролює навколишній простір, при русі обходить перешкоди і не стикається з людьми. В голову робота вбудована HD-камера, на грудях — 10-дюймовий сенсорний екран з роздільною здатністю 1080p. Через нього можна управляти роботом і вести з ним діалог. Крім того, робот добре розуміє голосові команди. Управління ним здійснюється також за допомогою мобільного додатку Q-Link.

Наявність інтерфейсу прикладного програмування відкриває перед роботом широкі перспективи. Виробник дає можливість своїм партнерам розробляти для цього виробу додаткове програмне забезпечення і надавати йому нові функції.

Sanbot стане в будинку цінним помічником. Він буде нагадувати господарям про важливі справи, наглядати за хворими і старими людьми, грати з дітьми і навчати їх, а також, зрозуміло, всіх розважати. За допомогою голосових команд робот буде керувати пристроями з розумного будинку. При правильному підході з нього вийде хороший охоронець житла, здатний вести мобільне відеоспостереження, виконувати команди, діяти за програмою, подавати сигнали тривоги.

Привабливий зовнішній вигляд робота Sanbot сприятиме його застосування в торгівлі і сфері послуг. Роз’їжджаючи по залу, він допоможе людям робити покупки, орієнтуватись, знаходити цікаві товари. У музеї робот стане помічником екскурсовода або доглядача залу. Для цього у нього, крім усього іншого, є HD-проектор з роздільною здатністю 1920×720.

Виробник буде вчити робота при спілкуванні з людиною сприймати жести і вирази обличчя і реагувати на складні голосові команди. Інтелект робота, який буде при цьому використовуватися і розвиватися, знаходиться в хмарі.

Вбудований акумулятор ємністю 20 Аг забезпечує роботу чотири години активної роботи або 20 годин у режимі очікування. Коли потрібно, робот сам приходить і заряджає свою батарею.

 
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *