Жертвами нових видів кібершахрайства стали мільйони росіян | Телеграф

Жертвами нових видів кібершахрайства стали мільйони росіян

Використовуючи шкідливі розширення злочинці викрадають персональні дані росіян, за допомогою яких отримують доступ до їх банківських рахунків і здійснюють розкрадання грошових коштів, повідомляють «Известия» з посиланням на керівництво компанії «Яндекс».

За оцінками фахівців служби інформаційної безпеки одного з лідерів Рунета – компанії «Яндекс» – в даний час для отримання доступу до банківських карток клієнтів фінансово-кредитних установ країни шахраї поширюють шкідливі розширення для браузерів більш ніж через 80 тисяч легально працюючих сайтів.

Шкідливе програмне забезпечення зчитує всю інформацію при спробі росіян замовити через інтернет квитки в кіно або на транспорт, після чого шляхом автоматичного підбору паролів намагається отримати доступ до даних їх банківських карт.

Шкідливі плагіни були ідентифіковані в самих популярних магазинах розширень, а також у вигляді надбудов до різних браузерам, що дозволяє користувачам інтернету отримувати корисну інформацію, не заходячи на сайти. Причому, це стосується не тільки мобільних, але і десктопних версій браузерів.

Експерти інформаційної безпеки «Яндекса» підрахували, що щомісяця жертвами атак, скоєних за допомогою шкідливого ПО, стає не менш 1,24 мільйона користувачів Рунета, багато з яких позбавляються власних грошових коштів, що зберігаються на рахунках кредитно-фінансових установ країни.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *