У Росії пропонують декриміналізувати економічні злочини | Телеграф

У Росії пропонують декриміналізувати економічні злочини

У разі прийняття концепції, що розробляється Центром стратегічних розробок (ЦСР) , особи, які вчинили економічні злочини, зможуть спокутувати свою провину перед державою, просто виплативши серйозний штраф.

Фахівці очолюваного Олексієм Кудріним Центру стратегічних розробок практично закінчили підготовку нової концепції, яка передбачає відмову від позбавлення волі осіб, які вчинили економічні злочини. В тому числі, і в особливо великих розмірах.

На думку Геннадія Єсакова, який завідує кафедрою кримінального права і криміналістики Вищої школи економіки, введення системи кратного штрафування за вчинення економічних злочинів дозволить серйозно поповнити державний бюджет.

Сьогодні викритому у скоєнні економічного злочину особі простіше визнати свою провину і отримати умовний термін покарання, ніж сплатити державі штраф, кратний сумі заподіяної шкоди. Нова концепція дозволить змусити його виплатити великий штраф, а в тому випадку, якщо злочинець не зможе цього зробити, – відправити його в місця ув’язнення.

Геннадій Єсаков вважає, що Кримінальний кодекс Росії слід доповнити новими статтями, що визначають ступінь відповідальності громадян за вчинення злочинів, пов’язаних з новими технологіями, особливо в комп’ютерній сфері. Покаранням за них також повинні стати великі штрафи, кратні розміру заподіяної державі шкоди.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *