В Росії готові виробляти ліки без згоди власника патентів | Телеграф

В Росії готові виробляти ліки без згоди власника патентів

Серйозна нестача лікарських засобів, необхідних для лікування цілого ряду захворювань, може змусити російські фармакологічні компанії почати виробництво патентованих іноземних медпрепаратів без отримання відповідних дозволів від їх правовласників.

Заступник російського прем’єр-міністра Ольга Голодець підготувала доручення ФАС, Мінпромторгу і МОЗ РФ розглянути можливість видачі офіційних дозволів вітчизняним фармакологічним компаніям на виробництво медичних препаратів без отримання згоди власників відповідних патентів.

Дана ініціатива уряду країни буде розглянута на засіданні Ради з питань піклування в соціальній сфері, присвяченому проблемі поширення ВІЛ-інфекції та методам надання допомоги ВІЛ-інфікованим росіянам.

Ольга Голодець вважає, що серйозне поширення ВІЛ на території Росії вимагає великої кількості антиретровірусних препаратів, яких в країні катастрофічно не вистачає. Виходом з положення може стати початок випуску подібних лікарських засобів в самій Росії, в обхід патентних прав компаній, які розробили дані ліки.

В уряді переконані, що використовуючи подібний підхід можна забезпечити необхідними лікарськими засобами і росіян, які страждають від інших серйозних захворювань.

Нагадаємо, що раніше ФАС РФ підготувала поправки до ЦК, які дозволять в цілях національної безпеки використовувати різні патенти без узгодження з їх правовласниками.

Чи підтримають таку ініціативу уряду законодавці, невідомо, адже вона порушує всі базові правила міжнародної торгівлі і може призвести до ще більшої ізоляції Росії від решти світу.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *