ЗМІ розкрили секретний каталог шпигунських пристроїв для американської поліції і військових | Телеграф

ЗМІ розкрили секретний каталог шпигунських пристроїв для американської поліції і військових

Видання The Intercept опублікувало каталог шпигунського обладнання на сто двадцять сторінок. Дане обладнання правоохоронні органи Сполучених Штатів Америки купують у компанії Cobham (Великобританія).
Документ репортери отримали в Департаменті законодавчого нагляду Флориди, там є скорочений опис обладнання, необхідного для перехоплення дзвінків по телефону і текстових повідомлень, встановлення місцезнаходження людини за його телефоном, а також створення перешкод у певних зонах.

Документ датується позаминулим роком, він дає досить чітке уявлення про обладнання, що застосовується правоохоронними органами та військовослужбовцями та способи радіоелектронної розвідки. Моллі Бест, прес-секретар Департаменту, підтверджує, що відомство насправді купувало у Cobham обладнання.

Пропонована компанією продукція дуже різноманітна – від «чорних скриньок», які дають можливість виконувати моніторинг мережі цілого населеного пункту, до вмонтованих в ліхтарик мікрофонів і вбудованих в урни для сміття відеокамер. Крейг Кайрес, прес-секретар Cobham, розповів, що правоохоронні органи Штатів у дійсності є клієнтами його компанії. Не так давно виробник опинився у переліку британських виробників, які постачають обладнання для стеження в країни світу з репресивними госрежимами.

Експерти характеризують обладнання з каталогу Cobham як «працюче абсолютно без розбору в місцях великого скупчення людей». Виходить, що в зоні його функціоналу, крім підозрюваних злочинців, виявляється і чимале число звичайних людей. З цієї точки зору зазначені системи є методом масової стеження.

Компанія Cobham стверджує, що її каталог – власність компанії і вимагає його повернення. Також виробник пропонує власну версію затребуваного сьогодні у правоохоронців пристрої для перехоплення IMSI телефонів (Stingray). Інформація про «IMSI-кетчерах» виробництва Cobham фактично недоступна в Мережі. Але на сторінці 105-ї каталогу в розділі «Дослідження стільникових мереж» вказані різні технології для перехоплення даних, які передаються по мережі.

У каталозі описано кероване з ноутбука обладнання для відключення стільникового сигналу і збору солідного обсягу даних. Пристрій Evolve4-Hand Held Direction Finder призначається для стеження за пересуваннями людини за допомогою його смартфона. Мова йде про невеликий маячке з антеною, який прикріплюють до елементів одягу підозрюваного. Антена може також прикріплятися до авто. Обладнання функціонує справно, навіть незважаючи на перешкоди.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *