ФСБ і МВС викрили велику хакерську групу | Телеграф

ФСБ і МВС викрили велику хакерську групу

Члени злочинного хакерського співтовариства розробили банківський троян Lurk, за допомогою якого їм вдалося викрасти з рахунків комерційних організацій і приватних осіб більше 1 мільярда рублів.


Згідно офіційно поширеною МВС РФ інформації, в травні 2016 року в різних регіонах Росії проводилася одночасна спецоперація по оперативному затриманню більш ніж 50 учасників організованої злочинної групи, що спеціалізувалася на здійсненні крадіжок коштів з банківських рахунків росіян.

У підготовці цієї операції та її проведенні взяли участь висококваліфіковані спеціалісти служби інформаційної безпеки ФСБ, а також групи силової підтримки цього відомства.
В результаті проведення обшуків за 34 адресами 127 регіонах Росії, у зловмисників вдалося вилучити понад 90 одиниць спеціальної комп’ютерної техніки, засоби автономної зв’язку та носії цифрової інформації, а також холодну зброю і понад 4,5 мільйона рублів грошових коштів.

Проведене розслідування довело, що з 2013 по 2016 рік учасникам злочинного співтовариства вдалося викрасти з банківських рахунків не менше 1 мільярда рублів (хоча сума викрадених грошових коштів може бути набагато більш значною).

Для ведення злочинної діяльності зловмисники розробили шкідливе програмне забезпечення Lurk, з допомогою якого впроваджувалися в сервери та комп’ютерні мережі російських банків і переводили на фіктивні рахунки великі грошові кошти.

Джерела в правоохоронних органах повідомляють, що частини злочинців вдалося сховатися за кордоном. До їх розшуку в даний час залучені оперативники Інтерполу та правоохоронних органів входять в цю міжнародну поліцейську організацію країн.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *