Скільки коштує шпигунство | Телеграф

Скільки коштує шпигунство

Журналістам видання The New York Times стали доступні внутрішні документи компанії NSO Group, що виробляє шпигунське обладнання.
Про ізраїльського виробника шпигунського програмного забезпечення світ дізнався після виявлення на iPhone громадянина ОАЕ Ахмеда Мансура, борця за права людини, програми Pegasus. Це ПО використовувало три уразливості і дозволяла зловмисникам отримувати аудіовідеоінформацію з мобільного пристрою громадського діяча.

Тепер про NSO Group відома не тільки у вузькому колі клієнтівурядових спецслужб і правоохоронних органів. Державні відомства використовують розробки для шпигунства в цілях боротьби з тероризмом і злочинністю. Потенційні покупці ретельно перевіряються спеціальним відділом виробника. Але все ж, шпигунські програми стежать також і за представниками преси і поборниками свободи громадян.

З пояснення експерта з інформаційної безпеки Citizen Lab Білла Маржака стає ясно, що після продажу спеціалізованого на шпигунстві обладнання, контроль з боку виробника за його подальшим застосуванням закінчується. Фахівець упевнений, що уряд може використовувати придбані продукти не тільки в цілях захисту від тероризму, але і для прослуховування громадян.

Незважаючи на те, що Ізраїль усіма методами бореться проти кіберзлочинності, діяльність NSO Group не потрапляє під заборону. Більше того, кілька років тому контрольний пакет акцій компанії було продано фірмі Francisco Partners з СанФранциско за 120 мільйонів доларів США.

Шпигунська програма Pegasus, створена фахівцями NSO Group, полюбилася урядами багатьох країн світу. Завдяки їй замовник може отримувати електронні листи, запис розмов, знімки екрану, тексти повідомлень месенджерів, SMS, список контактів, GPSкоординати та записи в електронному органайзері користувачів BlackBerry, iPhone, смартфонів на базі Android та Symbian. Відомості передаються миттєво в режимі онлайн.

Купівля шпигунського ПОзадоволення не з дешевих. Так, згідно з отриманим журналістам прайсу, установка для стеження коштує понад 500 тисяч доларів США. Крім цього, замовнику доведеться оплатити і щорічне обслуговування в розмірі 17% від вартості продукту.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *