Співробітникові АНБ пред’явили звинувачення в крадіжці секретних документів | Телеграф

Співробітникові АНБ пред’явили звинувачення в крадіжці секретних документів

Міністерство юстиції США пред’явило колишньому співробітникові АНБ Гарольду Томасу Мартіну звинувачення в незаконному зберіганні і крадіжці інформації, що становить державну таємницю.

Згідно офіційно поширеного цим відомством прес-релізу колишній співробітник Агентства національної безпеки США Гарольд Мартін Томас зрадив довіру власної країни, викрадаючи і незаконно зберігає у себе вдома секретні документи, що стосуються питань національної безпеки США.

Свою злочинну діяльність колишній співробітник АНБ здійснював більше 20 років, складаючи за місцем свого проживання величезну кількість секретних документів, які він регулярно виносив з різних урядових агентств.

Незважаючи на те, що слідству не вдалося довести фактів передачі секретної інформації агентам іноземних розвідувальних служб, в обвинувальному висновку зазначено, що своєю діяльністю Гарольд Томас Мартін поставив під удар десятки американських агентів-нелегалів, що працюють на території різних країн світу.

На думку адвокатів Мартіна, їх підзахисний страждає пристрастю до накопичування і вивчення інформації, що може кваліфікуватися як, свого роду, психічне захворювання. До того ж, Мартін у своїх діях не переслідував мету розголосити секретну інформацію зацікавленим сторонам, а лише накопичував її у себе вдома.

Нагадаємо, що Гарольд Томас Мартін був співробітником тієї ж самої консалтингової компанії Booz Allen Hamilton, в якій в цей же час працював Едвард Сноуден, що розшукується спецслужбами США за підозрою в державній зраді.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *