Робот-скорпіон провалив завдання на «Фукусімі-1» | Телеграф

Робот-скорпіон провалив завдання на «Фукусімі-1»

Відправлений на дослідження аварійного реактора АЕС «Фукусіма-1» робот не впорався з поставленим перед ним завданням, застрягши серед уламків зруйнованої будівлі.

Всі спроби розробників цього дива робототехніки так і не змогли змусити його працювати в умовах катастрофічно високого радіаційного фону, повідомляє оператор японської атомної електростанції «Фукусіма-1» компанією Tokyo Electric Power.

Робот, виготовлений у формі скорпіона і має довжину близько 70 сантиметрів, був спеціально розроблений для проведення складних робіт з обстеження простору між внутрішньою оболонкою реактора і його корпусом, ушкоджених в результаті впливу хвиль сильного цунамі.

Керований за допомогою спеціального кабелю пристрій, розробники оснастили не тільки системою відеокамер, що дозволяють отримувати панорамне зображення, але і датчиками рівня температури і радіації, здатними передавати сигнали оператору в режимі реального часу.

Передбачалося, що робот-скорпіон допоможе вченим зібрати інформацію про стан зруйнованого стихією енергоблоку, після чого останні зможуть розробити рекомендації для працівників рятувальних та аварійних служб, що проводять операцію по ліквідації наслідків аварії на цій АЕС.

Після ряду безуспішних спроб відновити життєдіяльність дорогого робота, прийнято рішення залишити його всередині зруйнованого реактора. Вчені планують ретельно вивчити причини, по яким відповідаючий всім технічним параметрам електронний пристрій перестав працювати, і використовувати отримані знання при розробці нового робота, спрямованого на вивчення аварійного реактора АЕС «Фукусіма-1».

Нагадаємо, що в березні 2011 року в результаті ударів катастрофічного цунамі серйозно постраждав атомний реактор японської АЕС «Фукусіма-1», в якому з-за відмови роботи систем електропостачання та охолодження розплавилося ядерне паливо. Аномально висока температура пропалила захисний корпус реактора, і в навколишнє середовище виявилося викинуто велику кількість радіоактивних матеріалів.

Деякі міжнародні експерти порівнюють цю катастрофу з аварією на Чорнобильській АЕС, радіоактивна хмара якої заразило обширні території України, Білорусії та Росії.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *