«Yahoo» шпигує за користувачами на користь спецслужб США | Телеграф

«Yahoo» шпигує за користувачами на користь спецслужб США

C 2015 компанія «Yahoo» здійснює перегляд і аналіз всіх листів користувачів поштового сервісу, для чого створила спеціальну програму, передає агентство Reuters.
За свідченням джерел агентства, який опитав експертів, вимога шпигувати за користувачами надійшла в компанію у вигляді секретної директиви від однієї зі спецслужб – ФБР або АНБ.

Дана програма відсіває в реальному часі всі вхідні листи за критерієм наявності в них певного поєднання символів.

Рівень секретності при створенні шпигунської програми був самий високий. Навіть служба інформаційної безпеки компанії не була повідомлена про проведення розробки. В результаті такої недовіри з боку глави «Yahoo» Марісси Майєр керівник служби Алекс Стамос звільнився.

Відомостями, яким чином здійснюється взаємодія «Yahoo» зі спецслужбами і чи передавалася їм якась цінна інформація, агентство не має. Залишилося невідомим, и зобов’язали спецслужби США інші поштові сервіси проводити аналогічну діяльність.
Відстеження даних клієнтів інтернет – та телефонних компаній в США – не новина. Проте наголошується, що випадок з «Yahoo» – перший, який став надбанням громадськості, коли перевірці та аналізу піддавалися великі обсяги даних в реальному часі та за допомогою розробленого спеціального ПО.

Як пояснює джерело, за законодавством США, спецслужби при необхідності мають право вимагати від IT-компаній надання даних користувачів, у тому числі при розслідуванні справ про тероризм.

Зрозуміло, ніякої компанії IT-ринку подібний шпигунство, що веде до втрат клієнтів, навіть «на благо держави» – не по душі. І, стверджує «Reuters», «Yahoo» намагалася оскаржити в суді вимоги про надання даних, але безуспішно.

Джерело також відзначило, що в Росії аналогом законодавства, що дозволяє шпигувати за користувачами, став прийнятий в цьому році «пакет законів Ярової»,що зобов’язує інтернет-компанії і операторів зв’язку зберігати протягом 6 місяців відомості про розмови і листування користувачів, надавши спецслужбам ключі шифрування.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *