Хакери паралізували роботу британських лікарень | Телеграф

Хакери паралізували роботу британських лікарень

Шкідливе ПЗ, що здатне обійти антивірусний захист, на кілька днів практично паралізувало роботу британських приватних лікувальних установ компанії Barts Health NHS Trust, співробітники яких змушені були проводити всі медичні процедури, використовуючи «дідівські» методи.

У січні 2017 року сервери лікарень компанії Barts Health NHS Trust зазнали потужної атаки хакерів, які використовували невідоме співробітникам служби IT-безпеки шкідливе ПО. Останнім змогло обійти встановлені антивірусні програми і повністю блокувати роботу комп’ютерних мереж.

Співробітникам служби інформаційної безпеки компанії не вдалося самостійно впоратися з комп’ютерними погрозами, і останні змушені були запросити допомоги від розробників антивірусних продуктів.

За словами Тіма Пічі – помічника генерального директора Barts Health NHS Trust, протягом декількох днів більшість процедур в лікувальних установах компанії проводилися в «ручному» режимі, що ніяк не позначилося на стані здоров’я пацієнтів, яким була своєчасно надана необхідна медична допомога.

Тим не менш, цілий ряд операцій та обстежень, проведення яких неможливе без використання підключеного до мережі інтернет обладнання, медпрацівники змушені були перенести на більш пізні терміни.

Після отримання сигналу про інцидент, співробітникам компанії-виробника антивірусної програми протягом 8 годин було розроблено і запущено оновлення, що дозволило блокувати роботу шкідливого програмного забезпечення.

Тім Пічі стверджує, що досі залишається незрозумілою мета зловмисників, які провели надзвичайно ефективну атаку на комп’ютерну мережу лікарень Barts Health NHS Trust.
Останні не вимагали у керівництва компанії грошових коштів і не викрадали персональних даних клієнтів, хоча продемонстрували свою можливість майже повністю паралізувати роботу сучасного медичного закладу, у якому, з-за збоїв в роботі комп’ютерних мереж, було відкладено проведення цілої низки складних операцій.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *