Uber шпигувала за правоохоронцями і чиновниками в різних країнах | Телеграф

Uber шпигувала за правоохоронцями і чиновниками в різних країнах

Для того, щоб запобігти можливість закриття сервісу приватних автоперевезень Uber, його власники розробили спеціальну розвідувальну схему, з допомогою якої відстежували пересування правоохоронців і працівників наглядових державних органів у різних країнах.

Американське видання New York Times опублікувала великий матеріал, автори якого розповіли про шпигунські схеми, що використовується співробітниками Über для здійснення контролю за пересуванням та діями співробітників правоохоронних органів і державних структур, здатних нести загрозу роботі цього мобільного додатку.

На початку 2014 року Über запустив спеціальний інструмент Greyball, який є частиною програми VTOS, з допомогою якого регіональні менеджери, що відповідають за роботу компанії в окремих містах, отримували можливість відслідковувати переміщення, що становлять небезпеку чиновників.

Попередньо створювалася інтерактивна карта, в якій визначалися геозони навколо «небезпечних» державних установ. Далі спеціальні співробітники фіксували, як часто в межах тієї чи іншої геозони певні користувачі відкривають цей мобільний додаток, але не користуються послугою замовлення таксі.

Також відстежувалася приналежність банківських карт, що використовуються для оплати послуг таксі  співробітниками правоохоронних органів, після чого спеціальні працівники здійснювали перевірку листування підозрілих осіб, в соціальних мережах.

New York Times стверджує, що завдяки побудові такої шпигунської мережі, власникам Über вдалося обдурити правоохоронців і уникнути закриття сервісу в Бостоні, Лас-Вегасі і Парижі. В Австралії, Китаї і Південній Кореї співробітники сервісу проводили стеження за співробітниками урядів, які мали намір припинити роботу цього мобільного додатка по здійсненню пасажирських автоперевезень в цих країнах.

Поки невідомо, чим закінчиться скандал, що вибухнув, і які заходи будуть прийняті до компанії, яка порушує умови угоди.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *