Російський хакер зізнався в кібершахрайстві | Телеграф

Російський хакер зізнався в кібершахрайстві

В суді американського штату Джорджія розглядається кримінальна справа за обвинуваченням громадянина Росії Марка Вартаняна в кібершахрайстві, в результаті якого користувачам інтернету з різних країн був нанесений матеріальний збиток у розмірі понад 500 мільйонів доларів.

Вирішив піти на угоду зі слідством Вартанян зізнався, що він розробив шкідливу комп’ютерну програму Citadel, а також продавав її іншим зловмисникам для інфікування комп’ютерних систем і розкрадання даних фінансових рахунків.

Слідству вдалося довести інфікування цією програмою, як мінімум, 11 мільйонів комп’ютерів у різних країнах світу, в результаті чого зловмисники викрали грошові кошти та завдали шкоди різним компаніям і приватним особам на суму близько 500 мільйонів доларів.

Нагадаємо, що Марк Вартанян, який працював спеціалістом IT-служби одного з норвезьких компаній, був затриманий місцевими правоохоронцями в жовтні 2014 року за те, що він разом зі своїми спільниками, за допомогою розробленої власними силами програми Citadel, інфікував шкідливим ПЗ чужі комп’ютери і керував ними, завдаючи шкоди користувачам.

У грудні 2016 року  росіянина екстрадували в США, де він постане перед американським судом, йому висунули серйозні обвинувачення.

Незважаючи на щиросерде визнання і каяття Вартаняна, прокуратура має намір вимагати для нього тюремного ув’язнення строком не менше ніж на 5 років.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *