Кількість випадків інфікування електронних пристроїв шкідливим ПЗ зросла у п’ять разів | Телеграф

Кількість випадків інфікування електронних пристроїв шкідливим ПЗ зросла у п’ять разів

За підсумками 2016 року відзначено значне збільшення числа виявлених співробітниками різних служб IT-безпеки випадків зараження мобільних пристроїв, персональних комп’ютерів і інших гаджетів шкідливим програмним забезпеченням.

Фахівці служби інформаційної безпеки компанії Nokia підготували спеціальний звіт, в якому зазначається, що 2016 рік став особливо знаковим в активізації міжнародних хакерських груп і кібершахраїв. Останні масово атакували з допомогою шкідливого програмного забезпечення не тільки сервери і комп’ютерні мережі державних організацій і комерційних підприємств різних країн, але й електронні пристрої звичайних громадян.

Якщо захищені спеціальними антивірусними програмами комп’ютери користувачів досить надійно протистояли дій кібершахраїв, то електронні пристрої «Інтернету речей» виявилися надзвичайно вразливими.

Проаналізувавши роботу понад 100 мільйонів електронних пристроїв, які працювали в різних країнах світу, експерти компанії Nokia відзначили, що найбільш часто кіберзлочинці атакували смартфони і планшети, які використовують платформу на базі Android, на частку яких припадає понад 81% всіх кібератак.

У переважній більшості випадків злочинці за допомогою спеціального шпигунського устаткування відстежували адресатів телефонних дзвінків, пошукові запити в інтернеті, а також місцезнаходження користувача смартфона за допомогою GPS-навігації.

За словами Кевіна МакНэми – керівника компанії Nokia Threat Intelligence Lab, найбільш схильні до ризику інфікування шкідливим ПЗ електронні пристрої «Інтернету речей», більшість з яких не має надійного захисту, здатного протистояти руйнівним DDoS-атакам.

Кевін МакНэми стверджує, що саме через слабку антивірусну захищеності IoT-пристроїв в минулому році було відзначено зростання кількості заражених шкідливими програмами електронних гаджетів відразу на 400% порівняно з 2015 роком.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *