Злочинці атакують промислові комп’ютери Росії | Телеграф

Злочинці атакують промислові комп’ютери Росії

Починаючи з другої половини 2016 року, різко збільшилася кількість кібератак, здійснюваних злочинцями на комп’ютерні мережі і сервери промислових підприємств Росії.

Згідно інформації, опублікованій на офіційному сайті «Лабораторії Касперського», в цей період щомісяця піддавався атакам хакерів практично кожен п’ятий промисловий комп’ютер, більшості з яких вдалося відбити кібератаки за допомогою сучасних антивірусних програм.

За словами експертів, у 28% випадків спроб проникнення шкідливих програм в комп’ютерні мережі промислових підприємств, джерела загроз інфікували комп’ютери через інтернет, а ще в 6% випадків шкідливі програми проникали в комп’ютери через знімні носії.

За друге півріччя 2016 року фахівців «Лабораторії Касперського» вдалося виявити і усунути 75 вразливостей в комп’ютерних системах промислових підприємств. 58 вразливостей були визнані критично небезпечними й могли призвести до збоїв у роботі і зупинок підприємств, що завдало б їх власникам мільйонні збитки.

У «Лабораторії Касперського» стверджують, що на даний момент кібератаки на промислові підприємства носять не цілеспрямований характер, а побічним ефектом хакерських атак на корпоративні мережі. Майже четверта частина всіх цільових атак, виявлених фахівцями головної компанії IT-безпеки Росії, спрямована саме на промислову інфраструктуру, що наводить на думку в зацікавленості деяких груп кібершахраїв в підриві російської економіки.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *