КНДР знову визнають країною – спонсором терористів | Телеграф

КНДР знову визнають країною – спонсором терористів

Адміністрація США готова розглянути можливість доповнити список країн, які надають фінансову підтримку міжнародним терористичним організаціям, Північною Кореєю.
Американський Конгрес вже найближчим часом зажадає від держсекретаря США негайно розглянути можливість повернення КНДР в «чорний список» країн, що фінансують терористичні організації.

Це дасть можливість застосовувати щодо підприємств, приватних осіб і навіть інших держав, які підтримують економічні зв’язки з Пхеньяном, економічні санкції, що значно знизить боєздатність північнокорейської армії.

Голова парламентського комітету США з закордонних справ Ед Ройс вважає, що введення подібних заходів стало необхідно в результаті останніх дій керівництва КНДР, яке демонструє повне ігнорування норм міжнародного права. Пхеньян продовжує проводити регулярні, не санкціоновані міжнародним співтовариством, запуски власних міжконтинентальних балістичних ракет, чим ставить під загрозу життя мешканців країн Східної Азії.

Ед Ройс нагадав, що в списку країн-спонсорів тероризму КНДР внесли в 1987 році після вчинення агентами спецслужб цієї країни терористичного акту, який забрав життя 115 пасажирів і членів екіпажу південнокорейського авіалайнера.

З метою налагодження контакту з керівництвом КНДР адміністрація США в 2008 році вирішила вивести Північну Корею зі списку країн, що фінансують терористів, завдяки чому Пхеньяну вдалося укласти численні контракти на постачання різноманітної техніки та обладнання, що використовується на підприємствах військово-промислового комплексу країни.

В даний час в списку країн-спонсорів тероризму вважаються Іран, Судан і Сирія, щодо яких діють американські економічні санкції.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *