Як ефективно використовувати муляж камери в складі системи відеоспостереження | Телеграф

Як ефективно використовувати муляж камери в складі системи відеоспостереження

Все частіше і частіше злочинці потрапляють за ґрати через те, що їх спіймали за допомогою камер відеоспостереження. І тому зростає довіра до відеоспостереження з боку власників бізнесу, так і громадян, яким треба захистити свої будинки. Фактично люди вважають камери настільки ефективними, що часто вони встановлюють навіть не самі камери, а просто їх муляжі. При цьому вони впевнені, що ці муляжі самі по собі будуть працювати як стримуючий фактор.

Муляж дешевше, ніж справжня камера, і при правильному виборі його типу та місця розташування він може бути цілком ефективним інструментом забезпечення безпеки.

Головне достоїнство муляжу — його цінова доступність. Він коштує набагато дешевше, ніж працююча камера, і при цьому дозволяє досягти практичних результатів.

Недолік муляжу не тільки в тому, що він не дає зображення. Він ще і здатний вселяти своєму власникові помилкове відчуття безпеки. Коли муляж протягом деякого часу успішно виконує свої функції, показуючи всім потенційним порушникам, що тут нібито працює камера, у власника об’єкта виникає відчуття, що все в порядку, і що у нього в руках — надійна система безпеки.

Муляж ефективний там, де ніхто не може підібратися до нього настільки близько, щоб побачити, що він не дає зображення. Ледь лише у когось виникне розуміння, що перед ним — муляж, як даний об’єкт в одну мить стане беззахисним. Порушники дозволять собі робити те, що їм заманеться, і кошти зупинити їх, можливо, вже не буде.

Встановлений муляж повинен виглядати настільки реалістично, наскільки це можливо. Вибір типу і дизайну муляжу, а можливо і бренду, повинен так само добре відповідати місцем його установки, як якщо б це була справжня камера. Іншими словами, при установці муляжу треба уявити собі, яку справжню камеру тут слід було б розмістити. При цьому до питання про недосяжність муляжу слід підійти чи не більш ретельно, ніж у разі пристрою, який дає зображення. Правда про сутність муляжу не повинна бути ніким розкрита.

888dummy-camera

Слід подумати і про майбутнє. Коли на об’єкті буде встановлена, справжня система відеоспостереження, муляж може «увійти до її складу». Добре, якщо і камери, і муляж виявляться при цьому виконання одного і однієї торгової марки, щоб зі сторони було незрозуміло, де що.

Муляж і справжню камеру можна використовувати і більш вишуканим способом. Якщо муляж спеціально встановлюється так, щоб його було видно всім, то справжню камеру варто розташувати поруч з ним в іншому, менш помітному місці. Її можна вбудувати навіть і у сам муляж. Такий муляж викличе посмішку у порушника і одночасно у тих, хто за ним спостерігає. Іншими словами, муляж відверне увагу порушника від реальної камери, встановленої в безпечному місці. У такому разі цілком реальна ситуація, коли вандал знищує муляж і на цьому зупиняється.

Одним словом, муляж довго ще може служити в складі нової, можливо досить «навороченою» системи, нагадуючи його власникові про ті часи, коли у нього не було грошей на відеоспостереження.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *