Фійон набирає 68% у другому турі праймеріз у Франції | Телеграф

Фійон набирає 68% у другому турі праймеріз у Франції

Колишній прем’єр-міністр Франції Франсуа Фійон з великим відривом лідирує за підсумками другого туру первинних виборів (праймеріз) правоцентристської опозиції, набираючи 68% голосів. Такі проміжні дані, оприлюднені сьогодні за підсумками підрахунку бюлетенів більш ніж з половини виборчих дільниць країни.
Станом на 21:00 за місцевим часом Фійон лідирує з результатом 68%, набираючи 1,42 млн голосів. Його суперник по другому туру мер Бордо Ален Жюппе йде з великим відставанням, отримуючи 31,6% (669 тис. голосів). Усього на даний момент підраховані результати волевиявлення 2,1 млн виборців на 6,3 тис. з 10,2 тис. виборчих дільниць Франції.

Підсумкова явка, за прогнозами соціологів, складе від 4,2 млн до 4,6 млн осіб, що стане рекордом для праймеріз у Франції. Очікується також, що фінальний результат Фійона виявиться трохи нижче, ніж поточні цифри, враховуючи, що дані по найбільших містах Франції, де підтримка Жюппе була більш помітною, надійдуть в систему в останню чергу. Між тим переконлива перемога Фійона вже зараз ні у кого не викликає сумнівів.

Голосування у другому турі праймеріз правоцентристської опозиції проходило на більшій частині території Франції учора з 08:00 до 19:00 за місцевим часом. Право віддати свій голос на цих виборах вперше отримали всі французи незалежно від партійних уподобань. Проголосувати на цих перших загальнонаціональних праймеріз правоцентристів могли навіть неповнолітні громадяни республіки, які досягнуть повноліття до моменту проведення президентських виборів в квітні 2017 року.

Остаточні підсумки голосування буде підбито і затверджені оргкомітетом виборів наступного тижня за підсумками підрахунку бюлетенів з усіх виборчих дільниць. Президентські вибори у Франції відбудуться навесні 2017 року. Згідно з прогнозами, саме кандидат від правоцентристів, ім’я якого визначається на нинішніх праймеріз, має найвищі шанси на перемогу в президентській гонці.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *