Поліцію США зобов’яжуть розкрити подробиці про використання відеоспостереження | Телеграф

Поліцію США зобов’яжуть розкрити подробиці про використання відеоспостереження

У США готують закони, які зобов’язують співробітників спецслужб використовувати системи відеоспостереження більш прозоро.
Поліцію США зобов’яжуть розкрити подробиці про використання відеоспостереження

Американські законодавці з різних штатів планують змусити правоохоронні структури країни розкривати інформацію про те, в яких випадках застосовуються системи прихованого відеоспостереження і в яку суму це обходиться платникам податків.

Ініціатором подібних законопроектів виступив Американський союз захисту громадянських свобод (ACLU) та інші правозахисні організації країни, обурені тим, що поліція в деяких штатах почала встановлювати приховані системи відеоспостереження за громадянами, не повідомивши про це громадськість.

Ухвалення подібних законопроектів підтримали представники Нью-Йорка, Вашингтона, а також ще дев’яти великих міст, розташованих в штатах Вашингтон, Вісконсін, Міссісіпі, Мічиган, Флорида та Каліфорнія.

Активісти вимагають, щоб установка систем прихованого відеоспостереження не могла фінансуватися без схвалення міських рад. Крім цього, система повинна бути доступною для громадського контролю.

На думку представників громадських організацій, поліція має право і повинна використовувати відеоконтроль для забезпечення безпеки американських громадян, однак її дії повинні жорстко контролюватися.

Очікується, що вже найближчим часом ухвалення подібного закону, що регламентує контроль над використанням спецслужбами і правоохоронцями США прихованих систем відеоспостереження, зажадають і жителі інших міст країни. Особливо тих, в яких більшість жителів складає кольорове і змішане населення.

Автор: Катерина Малетина
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *