Виявити чеченських терористів допоміг WhatsApp | Телеграф

Виявити чеченських терористів допоміг WhatsApp

Відстежуючи листування жителів Чечні в WhatsApp, російським силовикам вдалося дізнатися про існування розгалуженої групи, члени якої готувалися до проведення серії терористичних актів.

Використовуючи окрім традиційної оперативної роботи методи інформаційної розвідки, співробітникам правоохоронних органів вдалося отримати незаперечні дані про діяльності терористичної групи прихильників «Ісламської Держави», члени якої проживали в селищі Цоці-Юрт Курчалойского району Чечні.

В ніч з 10 на 11 січня силовики провели великомасштабну операцію із затримання бойовиків, попередньо заблокувавши всі підступи до цього селища. Завдяки ретельно спланованої операції вдалося затримати і знешкодити понад 20 активних учасників бандформування, а четверо терористів, які чинили збройний опір правоохоронцям, були знищені.

Слід зазначити, що моніторинг інтернету став для правоохоронців Росії одним з найбільш перспективних напрямків розвідки і оперативної діяльності, що дозволяє виявляти активних членів екстремістських і терористичних груп, а також встановлювати їх зв’язку між собою і з кураторами з інших держав.

Досліджуючи російське інтернет-простір, представники правоохоронних органів країни виявляють виробників і реалізаторів наркотичної та іншої протиправної продукції, а також зброї та вибухових речовин. Але особлива увага приділяється виявленню членів і прихильників діяльності екстремістських і терористичних організацій, які несуть серйозну загрозу безпеці жителям Росії.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *