Користувачі перестали помічати повідомлення про кіберзагрози | Телеграф

Користувачі перестали помічати повідомлення про кіберзагрози

Користувачі комп’ютерів, що втомлені від постійних повідомлень про виникаючи кіберзагрози, вже перестали на них реагувати, що не на жарт турбує фахівців з кібербезпеки.
Головним болем фахівців з інформаційної безпеки є незадовільний стан кібербезпеки на підприємствах, в держорганізаціях і компаніях.

При цьому самі користувачі комп’ютерів стали досить байдуже ставитися до кіберзагроз, повідомлення про які із завидною постійністю з’являються на екранах їх моніторів.

На думку фахівців з Національного інституту стандартів і технологій США (NIST), який опублікував результати спеціального дослідження на цю тему, щільність інформаційних повідомлень про погрози стала настільки великою, що люди перестали на них реагувати.
Для експертів таке спостереження стало додатковим приводом для тривог, тому що в подібній людський «втомі» від киберпроблем вони не бачать нічого хорошого.

У ході дослідження було опитано 40 чоловік, звичайних користувачів ПК, не пов’язаних зі світом кібербезпеки, маючи на меті виявити рівень їх інформованості про кіберзагрози.
Опитування були досить докладними і тривали 45 хвилин.

З кожним новим респондентом дослідники випробовували все більший шок. Байдужість користувачів в поєднанні з якимсь фаталізмом глибоко їх вразили. Не стежачи за динамікою розвитку сфери IT-безпеки, малокомпетентні в цих питаннях працівники здебільшого вважають, що кіберзло невикорінно, а самі собі допомогти вони не в силах – і тому «будь що буде».

Частина учасників опитування вважає, що вони не представляють інтересу для кіберзлочинців з тієї причини, що «красти» у них нічого; в державні, виробничі або комерційні секрети вони не присвячені. На думку більшості опитаних, хакери «полюють», наприклад, за співробітниками спецслужб, але не рядовими користувачами.
Правда, ті з них, хто вже ставав жертвою кіберзлочинів, міркували зовсім інакше, більш реалістично і конструктивно.

На думку експертів, таку ситуацію необхідно терміново виправляти, для чого треба міняти спосіб мислення користувачів ПК. Створювані в області інформаційної безпеки продукти повинні бути доступні для розуміння звичайним людям, які не мають поглиблених знань в цій сфері.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *