Військовий потенціал Китаю стрімко наздоганяє США | Телеграф

Військовий потенціал Китаю стрімко наздоганяє США

Стрімкий розвиток Китаєм власних військово-повітряних і військово-морських сил дозволило йому значно скоротити відставання від західних країн у військовій сфері і стати одним з найбільш серйозних гравців на міжнародній арені.

Опублікований інститутом досліджень з питань безпеки IISS щорічний огляд військового потенціалу різних країн світу World Military Balance 2016 показав, що найбільш потужними у військовому сенсі країнами світу продовжують залишатися США, Китай і Росія. При цьому аналітики відзначають величезний прогрес китайської військової промисловості, рівень розвитку якої стрімко наближається до США.
На сьогоднішній день з військових витрат КНР вийшла на друге місце у світі (145 мільярдів доларів щорічно), поступаючись лише США, які витрачають на військові потреби не менш 604 мільярдів доларів. Аналітики відзначають, що низький рівень оплати праці в Китаї дозволяє за одні і ті ж засоби зробити набагато більше високоточної зброї, ніж у США, тому до абсолютних сум військових витрат слід ставитися вкрай виважено.

Третє місце з серйозним відставанням займає Росія, уряд якої виділяє на розвиток власних збройних сил 58,9 мільярда доларів. Ці три країни є беззаперечними світовими лідерами за кількістю військових витрат.

Говорячи про військовий потенціал Китаю, експерти звертають увагу, що ця країна пішла від раніше використовуваної практики виробництва аналогів радянської і російської бойової техніки, і все частіше ЗС Китаю отримують сучасну техніку вітчизняного виробництва.

У доповіді зазначено, що найбільші кошти уряд КНР вкладає в розвиток власних військово-морських сил, особливо в будівництво новітніх ракетних есмінців типу 052D і 055.

Військово-повітряні сили Китаю оснащуються ракетами класу «повітря – повітря» PL-10, здатними вражати цілі, розташовані на відстані до 300 кілометрів.

У доповіді WorldMilitaryBalance 2016 зазначається, що дуже серйозним гравцем на ринку озброєнь продовжує залишатися і Росія, військова техніка якої по багатьом параметрам перевершує кращі зразки країн НАТО. Незважаючи на значне скорочення військового бюджету з 66,1 мільярда доларів в 2015 році до 58,9 мільярда в 2016 році, Росія продовжує володіти величезним військовим потенціалом, з якою змушені рахуватися всі її недруги.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *