Громадський Wi-Fi становить небезпеку для користувача | Телеграф

Громадський Wi-Fi становить небезпеку для користувача

Можливість підключитися до безкоштовного Wi-Fi не тільки є благом для сучасної людини, але і йому загрожує серйозними неприємностями.

Раніше ми вже повідомляли, що безкоштовний Wi-Fi, підключатися до якого можна на транспорті (наприклад, в метро, автобусах, аеропорту, точках громадського харчування, розважальних закладах тощо), може нести користувачам серйозну небезпеку.

Зараз, на основі публікацій в пресі розглянемо, які небезпеки можуть загрожувати користувачам безкоштовного «вай-фая».

Перша небезпека – перехоплення даних

Незашифрований або слабо зашифрований трафік легко перехоплюється зловмисниками, якщо вони знаходяться поблизу точок доступу. Подальший аналіз дозволить кваліфікованим злочинцям дізнатися все логіни, паролі та інші конфіденційні дані, які вводилися в ці моменти.

Щоб шпигувати подібним чином, достатньо володіти смартфоном, на якому встановлена спеціальна програма.

Так що хакер згодом зможе входити в чужий обліковий запис і розсилати різний спам від імені жертви, а при бажанні – взагалі видалити обліковий запис.

Якщо ж користувач буде здійснювати інтернет-оплати з банківських карт, то ці дані теж можуть бути вкрадені (платіжні операції захищаються досить ненадійним протоколом HTTPS), а грошові кошти оперативно викрадені.

Друга небезпека – фейкові мережі

Зловмисники можуть встановити в громадському місці своєрідну приманку – ноутбук, на якому запущена точка доступу з знайомим і асоціативним ім’ям, наприклад «Mosmetro_free» або «Beeline_WiFi_Free»; знайдеться багато бажаючих підключитися до такої точки доступу.

А значить, логіни і паролі перехожих, які «спокусилися» на несподіваний безкоштовний W-iFi , кинувшихся відкривати свої поштові скриньки та акаунти в соцмережах, знову опиняться в руках «кібермисливця».

Рішення проблеми

Виходом експерти із захисту інформації бачать у використанні VPN, що представляє собою «віртуальну приватну мережу» – «тунель» до надійного вузла, з добросовісним шифруванням.

Сучасні гаджети підтримують VPN, його потрібно лише налаштувати за допомогою роутера (не самої старої моделі) і наявного  зовнішнього IP-адреса (недорога або навіть безкоштовна послуга провайдерів).

Щоправда, і це не дасть 100%-ної гарантії захисту, попереджають фахівці; крім усього іншого. необхідно користуватися тільки якісним і регулярно оновлюваним антивірусним ПЗ.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *